Zacznij cieszyć się z małych rzeczy

Zacznij cieszyć się z małych rzeczy

Czy też tak masz, że planując dzień, wyznaczasz sobie mnóstwo celów, a wieczorem okazuje się, że tylko część z nich, zostało zrealizowanych? A może wciąż nie udaje ci się uciszyć głosu samokrytyki w swojej głowie?
Życie jest zbyt piękne, by tracić czas na ciągłe niezadowolenie z siebie, innych i tego, czym wypełniony jest każdy dzień. Czasem wystarczy cieszyć się z małych rzeczy i zacząć je na nowo doceniać.

Sposób na udany dzień

Jeśli wciąż pędzisz przed siebie, w przelocie marząc o lepszym dniu, oto kilka pomysłów, które pomogą ci cieszyć się z małych rzeczy i przeżywać takich dni coraz więcej. Oczywiście pod warunkiem, że wprowadzisz tę wiedzę w życie.

Test reklama

Małe sukcesy

Checklisty, prócz porządkowania spraw, mają też inny cel. Pomagają zwiększyć motywację do efektywniejszego działania i czerpania z tego coraz większej satysfakcji. By tak się stało, konieczne jest każdorazowe odciążanie codziennego zestawu zadań.
Spisz to, co masz do zrobienia, a potem wybierz tylko połowę. Resztę zostaw jako zestaw awaryjny. Pomoże ci to z czasem, przekierować uwagę z tego, czego nie zdążyłeś zrobić, na działania, które zostało wykonane. A dzięki skróceniu listy, będzie tego zdecydowanie więcej.
Gdy spojrzysz na nią wieczorem, pogratuluj sobie wspaniale wykonanej pracy. Doceń małe i duże sukcesy, i zwróć uwagę, jak się z tym czujesz.

Małe przyjemności

Nie zawsze uda ci się wygospodarować wystarczająco dużo czasu, by pojechać na kilka dni do ośrodka SPA, czy na weekend nad jezioro. Nie znaczy to jednak, że twoje życie musi być ciągłą pracą i niekończącą się listą zadań do wykonania. Każdego dnia, zarezerwuj czas tylko dla siebie. To chwile, kiedy zrobisz coś z myślą tylko o sobie. Coś, co sprawia ci przyjemność, pomaga się odprężyć, czy po prostu na chwilę oderwać się od bieżących spraw.

Małe rzeczy

Nie ten biedny, kto ma mało, ale ten, kto wciąż pragnie więcej. Warto zapamiętać te słowa, bo pomagają zweryfikować twój stan posiadania. Jeśli nie potrafisz docenić tego, co masz, małe są szanse, że kiedykolwiek będziesz zadowolony z ilości rzeczy i pieniędzy, które posiadasz, czy osób, wśród których żyjesz. Małe rzeczy, kiedyś też były wielkie, gdy o nich marzyłeś. Z czasem spowszedniały i straciły w twoich oczach swój pierwotny blask.
Gdy zaczniesz je dostrzegać i przypomnisz sobie to, co czułeś, zanim pojawiły się w twoim życiu, masz szansę poczuć wdzięczność i radość z posiadania. Im częściej będziesz to robić, tym więcej szczęścia i radości, wypełniać będzie twoje życie.