Psycholog sportu

Home / Psycholog sportu

Witam Cię jako psycholog sportu i absolutny fan szeroko rozumianej aktywności fizycznej. Sport towarzyszy mi od najmłodszych lat. Stanowi  źródło fascynacji, inspiruje, wzrusza, w nim znajduję ukojenie. Wiem, że każdy sportowiec, bez względu na poziom zaawansowania i dyscyplinę,  mierzy się z tymi samymi trudnościami. Wiem o tym, bo każdy z nas pomimo pozornych różnic, odczuwa w określonych sytuacjach podobne emocje. Mamy te same obawy, wzruszamy się i cieszymy zwycięstwem, ale także cierpimy z powodu porażki czy kontuzji. Jako psycholog sportu  pomogę  Ci zrozumieć Twoje emocje, zwiększyć świadomość ciała, wzbogacę Twoją wiedzę w tych obszarach, które  pozwolą Ci osiągać lepsze wyniki sportowe.

Myślę jednak i a nawet mam głębokie przekonanie, że się ze mną zgodzisz  – celem naszej współpracy będzie przede wszystkim czerpanie radości z tego co najprawdopodobniej w życiu najbardziej kochasz…

Psycholog sportu - Agnieszka Tybus

Trening mentalny

Uprawiając sport, powinieneś wiedzieć, że trening mentalny wpływa korzystnie na fizyczną aktywność i na psychikę zawodnika.

CZYTAJ DALEJ

Stres w sporcie

W przypadku sportu istotną rzeczą jest to, by stres zatrzymał się na drugiej fazie – w okresie optymalnego przystosowania.

CZYTAJ DALEJ

Relaksacja w sporcie

Efektywnym sposobem na nadmierne pobudzenie organizmu jest relaksacja. Technika ta służy również regeneracji organizmu.

CZYTAJ DALEJ

Nerwice u sportowców

Zaburzenia lękowe z uwagi na swoje  rozpowszechnienie, dotyczą relatywnie wielu ludzi. Są pośród nich także osoby uprawiające sport.

CZYTAJ DALEJ

Kiedy psycholog sportu to za mało…

W MentalExpert prowadzimy interdyscyplinarną współpracę pomiędzy gabinetem psychologicznym i psychiatrycznym. W większości przypadków problemów lub wyzwań z jakimi zgłaszają się nasi Klienci, problem udaje się rozwiązać w ramach jednej poradni. Jakkolwiek, w niektórych sprawach współpraca ta pozwala nam połączyć siły, aby jeszcze mocniej Cię wspierać.