Psychiatra Bydgoszcz

Home / Psychiatra Bydgoszcz

Lek. Marcin Koprowski – specjalista psychiatrii o sobie

Witam Cię serdecznie. Jestem lekarzem i mam to szczęście, że psychiatria w której się specjalizuję, jest jednocześnie jedną z moich największych pasji. Mój zawód, to moje powołanie, co przekłada się na relacje z pacjentami, których dobro jest dla mnie absolutnie najważniejsze.

Praktykę kliniczną zdobywałem w trakcie specjalizacji w Klinice Psychiatrii w Bydgoszczy. Następnie przez wiele lat nabywałem cennego doświadczenia, pracując jako psychiatra w wielu oddziałach i pełniąc dyżury w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu. Zajmowałem się psychiatrią dorosłych, pracowałem z dziećmi i młodzieżą, związany byłem z oddziałami psychiatrii sądowej, współpracowałem ze specjalistami terapii uzależnień, oddziałów detoksykacyjnych, współredagowałem setki opinii dla potrzeb sądów na teranie całej Polski.

Równolegle współpracowałem z licznymi poradniami i placówkami medycznymi na terenie województwa. Od kilku lat skupiam się na rozwijaniu działalności psychiatrycznej w ramach praktyki indywidualnej. Każde spotkanie z pacjentem – chorym, czy osobą dotkniętą kryzysem, bez względu na miejsce i okoliczności, było i jest  dla mnie szczególnym doświadczeniem, uczy pokory, rozwija wrażliwość, pozwala lepiej rozumieć samego siebie. Głęboko wierzę, że  swoją postawą, zaangażowaniem oraz wiedzą, mogę służyć Ci  pomocą w znalezieniu drogi do rozwiązania problemu, który cię dotyka i zmniejszyć cierpienie, którego doświadczasz.

 

Psychiatra Bydgoszcz - Marcin Koprowski
Psychiatra Bydgoszcz – Marcin Koprowski

 

 

Lek. Jakub Buliński w trakcie specjalizacji z psychiatrii

Każde spotkanie rozpoczyna się rozmową, w której proszę pacjenta o opisanie swojego samopoczucia i trudności, jakich doświadcza, a także priorytetów i oczekiwań względem leczenia. W prowadzonym leczeniu zwracam największą uwagę na wskazywane przez pacjenta trudności w codziennym funkcjonowaniu i staram się w zgodzie z preferencjami pacjenta oraz bezpieczeństwem względem stanu somatycznego dopasować formę i specyfikę leczenia tak, by w pierwszej kolejności zwalczyć najbardziej dokuczliwe objawy, a następnie wypracowywać i ugruntowywać długotrwały efekt poprawy samopoczucia i funkcjonowania.

W procesie leczenia szczególnie cenię połączenie farmakoterapii oraz oddziaływań psychoterapeutycznych, co w moim przekonaniu przynosi największą szansę skutecznego powrotu do zdrowia.

 

Psychiatra Bydgoszcz lub ogólnopolski zasięg pomocy

Jedną z bardziej nowoczesnych form pomocy dla pacjentów jest możliwość zarówno rejestracji jak i obsługi zdalnej. Dzięki temu mamy możliwość wspierania pacjentów nie tylko z terenów Bydgoszczy ale także na terenie całej Polski. Jako psychiatra pomagam pacjentom zarówno tym, którzy pojawią się na wizycie w gabinecie jak i osobom, które skorzystają z konsultacji ONLINE. W ramach konsultacji udzielam pomocy doraźnej, a w razie potrzeby wystawiam także e-recepty i e-zwolnienia.

Schorzenia, w ktorych mogę pomóc

Konsultacja psychiatryczna

Konsultacja psychiatryczna to pierwsza wizyta, podczas której lekarz psychiatra przeprowadza badanie.

CZYTAJ DALEJ

Zaburzenia osobowości

Przyczyn zaburzeń osobowości można szukać w oddziaływaniu czynników biologicznych, genetycznych i psychospołecznych.

CZYTAJ DALEJ

Zaburzenia lękowe

Przyczyny zaburzeń lękowych tkwią w naszych predyspozycjach genetycznych, czynnikach psychologicznych (emocje, stres, konflikty)

CZYTAJ DALEJ

Zaburzenia seksualne

Do najczęstszych zgłaszanych przez pacjentów należą dysfunkcje seksualne jak: zaburzenia wzwodu, orgazmu i libido….

CZYTAJ DALEJ

Zaburzenia odżywiania

Ich podłoże, nigdy nie jest jednoznaczne i może wynikać zarówno z predyspozycji genetycznych, zaburzeń osobowości, wpływu środowiska.

CZYTAJ DALEJ

Zaburzenia psychotyczne

Wspólną cechą urojeń jest fakt, że stanowią one objaw chorobowy, ich treść jest niezgodna z obiektywną rzeczywistością…

CZYTAJ DALEJ

Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne

OCD występuje często u osób o szczególnych cechach osobowości – tzw. osobowość anankastyczna

CZYTAJ DALEJ

Choroba Afektywna Dwubiegunowa

ChAD objawia się naprzemiennie występującymi epizodami depresyjnymi i maniakalnymi

CZYTAJ DALEJ

Depresja

Depresja jest najczęściej spotykanym zaburzeniem psychicznym i jednym z najczęściej występujących problemów zdrowotnych.

CZYTAJ DALEJ

Otępienia

Otępienie czyli demencja, to zespół objawów, u podłoża których leży przewlekła i na ogół postępująca choroba mózgu…

CZYTAJ DALEJ

Uzależnienia

Uzależnienia, niezależnie od źródła problemu, mają ze sobą wiele wspólnego i charakteryzują się występowaniem w swoim przebiegu podobnych objawów.

CZYTAJ DALEJ

Warto wiedzieć

Nie ma takiej potrzeby. Na wizytę do psychiatry może się umówić bez skierowania od lekarza pierwszego kontaktu.

Niezależnie, czy mieszkasz w Bydgoszczy, czy jesteś spoza miasta, wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce Marcin Koprowski Psychiatra Bydgoszcz, następnie wybierzesz Mapy jako kategorię wyszukiwania i Wyznacz trasę, gdzie w pierwszym oknie podasz adres miejsca, z którego wyruszasz. Wybierz też rodzaj środka transportu. Gdybyś mimo wszystko miał problem z dotarciem, skontaktuj się telefonicznie, dzwoniąc pod numer: 52 345 71 81. Ewentualnie zajrzyj na stronę Kontakt.

Przede wszystkim zarezerwuj sobie odpowiednią ilość czasu, by bez problemu dojechać do gabinetu i nie martwić się, że wizyta może się nieco przedłużyć.

Na spotkanie zabierz dokumentację medyczną, jeśli takową posiadasz i spis przyjmowanych aktualnie leków, łącznie z ich dawkowaniem.

Poza tym możesz zapisać sobie pytania, które chcesz zadać lekarzowi w trakcie wizyty. Dzięki temu w przypadku zdenerwowania nie umkną ci ważne kwestie, które chcesz poruszyć.

Gdybyś na wizytę przyszedł z dzieckiem, przydatne mogą okazać się opinie na jego temat z przedszkola, szkoły lub Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku innych wizyt lekarskich, również lekarz psychiatra w czasie pierwszej wizyty zbiera dokładny wywiad medyczny. Uzyskana w ten sposób wiedza na temat twojego stanu zdrowia, samopoczucia, stylu życia, pracy, trudności życiowych, relacji z bliskimi oraz historii chorobowej, przebytych operacji i przyjmowanych leków, pomoże mu postawić dokładną diagnozę.

Dzięki temu będzie też mógł opracować dostosowany do twoich potrzeb optymalny plan leczenia.

Gdyby okazało się to konieczne, psychiatra może cię skierować na dodatkowe badania, w tym na tomografię komputerową głowy (TK), elektroencefalografię (EEG) lub badania psychologiczne.

Sposób leczenia i rodzaj prowadzonej terapii zawsze zależy od problemu zdrowotnego, z którym zgłaszasz się do psychiatry. W przypadku niektórych chorób lub zaburzeń może być ono stosowane w dłuższym okresie czasu. Często niezbędnym elementem leczenia jest przyjmowanie odpowiednio dobranych leków oraz równoległe korzystanie z psychoterapii. Dzięki wielotorowemu działaniu lekarz może skutecznie wpłynąć na zmianę twojego funkcjonowania i wyeliminować objawy powodujące twój dyskomfort.

Gabinet mieści się w budynku, w którym przyjmuje nie tylko psychiatra. Bydgoszcz natomiast jest dużym miastem, a jego mieszkańcy mogą korzystać z pomocy medycznej w różnych ośrodkach zdrowia. Trudno więc przewidzieć, kogo spotkasz w poczekalni.

Jednego jednak możesz być pewien. Lekarz psychiatra, podobnie jak lekarze innych specjalizacji, zobowiązany jest do zachowania tajemnicy lekarskiej. Dotyczy ona zarówno tego, czy leczysz się psychiatrycznie, jak i tego, jaki problem zdrowotny jest tego powodem. Oznacza to, że nie udzieli on takich informacji ani twojemu pracodawcy, ani nikomu innemu. Z zachowania tajemnicy lekarskiej może zwolnić lekarza jedynie postanowienie właściwego sądu.

Tak, dowód osobisty należy mieć przy sobie. Potrzebny jest on nie tylko do potwierdzenia tożsamości, ale przede wszystkim do ustalenia statusu ubezpieczenia w systemie eWUŚ — Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców. Jeśli posiadasz ubezpieczenie zdrowotne, masz prawo do wykupienia leków refundowanych przepisanych przez psychiatrę. W innym przypadku będzie je musiał wykupić ze 100% odpłatnością.

Lekarz psychiatra nie zajmuje się jedynie leczeniem chorób psychicznych, choć te zajmują sporo miejsca w jego praktyce lekarskiej. Z pomocy tego specjalisty możesz skorzystać również wtedy, gdy pewne objawy ograniczają twoje codzienne funkcjonowanie. To może być towarzyszące ci uczucie lęku i niepokoju, trudne do wyjaśnienia poczucie zagrożenia i braku bezpieczeństwa, zaburzenia snu i apetytu, rozdrażnienie czy przewlekłe zmęczenie.

Wskazaniem do wizyty będzie też zalecenie innego lekarza, z którego pomocy obecnie korzystasz lub sugestia bliskich ci osób.

W każdej chwili możesz porozmawiać na ten temat z psychiatrą i poprosić o zmianę formy terapii lub wybranego wcześniej przez lekarza leku. To ważne, ponieważ pozwoli na znalezienie optymalnego i w pełni akceptowalnego przez ciebie sposobu na odzyskanie zdrowia. Rozmowa z lekarza pozwala też wyjaśnić wszelkie wątpliwości, jakie się w tobie pojawiają i zbudować relację opartą na zaufaniu i szczerości.

Konsultacja psychiatryczna nie musi skończyć się zdiagnozowaniem choroby psychicznej. Czasem wystarczy jednak wizyta, by znaleźć przyczynę złego nastroju czy innej dolegliwości, która utrudnia codzienne funkcjonowanie. W innym przypadku wczesne zgłoszenie się do psychiatry może uchronić przed rozwojem poważnej choroby, jaką jest depresja. Dlatego warto umówić się na wizytę, by uwolnić się od tego, co zaburza twój spokój i radość życia.

Jeśli jesteś aktualnie w trakcie terapii psychiatrycznej i z jakiegoś powodu nie chcesz korzystać z pomocy lekarza, który obecnie ją prowadzi, możesz to zmienić. W zależności od miasta, w którym mieszkasz, możesz zacząć poszukiwania od przejrzenia dostępnych lekarzy przyjmujących najbliżej. Jeśli mieszkasz w Bydgoszczy lub w okolicy, wystarczy, że wpiszesz w przeglądarkę psychiatra Bydgoszcz i przejrzysz wyniki wyszukiwania. Sprawdź opinię o poszczególnych lekarzach psychiatrii, oceny zamieszczone na portalach opiniotwórczych i umów się na wstępną wizytę. Może ona być jedyną albo pierwszą, która tym razem okaże się początkiem owocnej terapii opartej na zrozumieniu, zaufaniu i rzetelnej pomocy psychiatrycznej.