W zdrowym ciele zdrowy duch – slogan wiecznie aktualny

W zdrowym ciele zdrowy duch – slogan wiecznie aktualny

Jak się czujesz? Zapewne wiele razy słyszałeś to pytanie i nie zawsze byłeś w stanie odpowiedzieć, że czujesz się wspaniale. Wszystko przez to, że na twoje samopoczucie, wpływa wiele czynników, a te, nie zawsze są sprzyjające. Dieta, pogoda, sytuacja życiowa, to tylko niektóre z nich. 

Również ruch wpływa na samopoczucie, dlatego warto zatroszczyć się, by znaleźć na niego czas, przynajmniej kilka razy w tygodniu. 

Test reklama
Ruch wpływa na samopoczucie - czyli w zdrowym ciele zdrowy duch.

Ruszaj się, by poczuć szczęście

Możesz ćwiczyć codziennie, albo w wybrane dni tygodnia, przeznaczając wówczas na ruch, nieco więcej czasu. Jeśli naprawdę chcesz poczuć się lepiej, to drugie rozwiązanie, może okazać się nawet lepsze. Już bowiem po godzinie ćwiczeń, znacznie wzrasta poziom hormonu szczęścia, a to z pewnością nie pozostanie bez wpływu na twoje samopoczucie.

Fakt, że ruch wpływa na samopoczucie, to jedno, ale nie bez znaczenia jest również fakt, że wpływa pozytywnie na twoje zdrowie fizyczne. Podczas ćwiczeń, korzyści czerpią zarówno twoje mięśnie, jak i układ krwionośny oraz odpornościowy. Wzmacnia się twoja kondycja i ogólna sprawność, co daje wewnętrzne poczucie siły. To zaś, jak się domyślasz, wpływa na twoje samopoczucie.

Ruch wpływa na samopoczucie - czyli w zdrowym ciele zdrowy duch.

Pojedynczo lub w grupie

Ćwiczenie w samotności, to dobry sposób na oderwanie się od codziennych problemów i skupienie na czymś pozytywnym. Możesz również przenieść całą uwagę na chwile obecną i na doznania, jakie płyną z twojego ciała. Bycie tu i teraz, nawet przez chwilę, pomoże ci uspokoić myśli i związane z nimi emocje. 

Gdybyś jednak należał do osób, które lubią działać z innymi, poza radością płynącą ze wspólnie spędzonego czasu, pojawi się dodatkowa korzyść. Gdy już raz zaczniesz ćwiczyć, tak szybko nie przestaniesz. Nawet, jeśli dopadnie cię słomiany zapał, kryzys i zniechęcenie, świadomość, że inni czekają na ciebie, pomoże się zebrać i mimo wszystko, wyjść z domu. Poza tym, w takie dni, towarzystwo innych, również zadziała na korzyść i poczujesz się znacznie lepiej.

Ruch wpływa na samopoczucie twoje i innych

Chcąc nie chcąc, oddziałujemy na siebie. Niezależnie, czy to w pracy, w domu, czy na zakupach, wpływasz na samopoczucie innych, a oni wpływają na twoje. Dobrze wiesz, jak ważny jest nastrój ekspedientki, czy kasjerki w sklepie, albo kelnera w restauracji. Ty również na nich działasz, dlatego tak ważne jest, by niezależnie od tego, jak bardzo napięty masz grafik, znaleźć czas na ruch na świeżym powietrzu.